ZIEMASSVĒTKU DZIESMAS UN TRADĪCIJAS

2021-12-16

Īpaši šogad mēs gaidām Ziemassvētkus. Covid ierobežojumi visiem apnikuši un tik ļoti gribās kaut ko svinīgu un skaistu. Ziemassvētki vienmēr bija gada gaidītākie svētki kā lieliem tā maziem. Neatņemama sastāvdaļa visās ģimenēs ir Ziemassvētku pantiņi, kas tiek skaitīti pie eglītes, lai saņemtu dāvanas un dziesmas, ko dzied lai cildinātu šos svētkus. Dažādas Ziemassvētku dziesmas skan mūsu prātos jau no mazām dienām - par pīrāgiem, circeņiem un salatēvu. Ja agrāk dziesmas un dzejoļus mācīja mamma tad tagad daudzi, tostarp bērni, Ziemassvētku pantiņus meklē paši ar interneta starpniecību, lai visiem sagādātu pārsteigumu svētku kulminācijas brīdī. Protams, ka mūsdienās vispopulārāk ir to darīt ar interneta starpniecību. Gluži kā pantiņu grāmata, tikai virtuāla un pieejama uzreiz. Atliek atrast īsto un jau pavisam drīz tiksiet pie Salatēva maisā paslēptajām Ziemassvētku dāvanām.


ZIEMASSVĒTKU PANTIŅI UN SPĒLES INTERNETĀ

Ziemassvētku novēlējumi, gaišas domas un laba veselība ir labākais ko gribēt priekš otra cilvēka. Šāda veida jauki vārdi sniedz pozitīvas izjūtas un emocijas, kas ir viens no galvenajiem šo svētku mērķiem. Šie ir paši siltākie gada svētki, pat par spīti tam, ka tiek atzīmēti pašā ziemas viducī, turklāt, dažādas tradīcijas tiek piemērotas tieši šim faktam. Daudzi uzskata, ka Ziemassvētki ir kļuvuši pārāk komerciāli un galvenais uzsvars tiek likts uz lieliem pārdošanas apmēriem, taču tā nebūt nav, jo siltas domas un gaiša pieredze ir tas, kas sniedz lielāko prieku. Nav nepieciešamas lielas dāvanas. Ja izvēlaties kādam uzdāvināt pat mazu nieciņu, tas noteikti tiks novērtēts! Labi vārdi vienmēr ir devuši pozitīvas izjūtas un enerģijas lādiņu neatkarīgi no svētkiem.

KĀ ZIEMASSVĒTKUS SVIN CITUR?

Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas visā pasaulē mēdz atšķirties. Ne tikai tradīcijas, bet arī svētku laiks mēdz variēt ne tikai pa dienām, bet pat pa mēnešiem, piemēram, pareizticīgo ziemassvētki tiek svinēti 7.janvārī. Kad 15.gadsimtā baznīca mainīja kalendāru, Austrumu baznīca izvēlējās pieturēties pie Juliāna kalendāra tradīcijām. Ir tautas, kas Ziemassvētku gaidīšanas laiku pavada ieturot gavēni. Par spīti tam, svētku nozīme ir un būs nemainīga - pavadīt laiku un iegūt siltas emocijas ar sev tuviem cilvēkiem. Arī daudzi Latvijas iedzīvotāji izvēlas piekopt savas tradīcijas svētku sagaidīšanai.

Jānis Balodis - Politiskais blogs
Visas tiesības saglabātas 2018
Izveidots ar Webnode
Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu