Smiltsērkšķi, tā pielietošana tautā

2020-07-03

Smiltsērkšķis jeb zeltains krūms - apbrīnojamais koks izaug no 3 - 4 metru augstumā, tā zari ērkšķaini un lapas garenas. Taču smiltsērkšķu ogas ir vitamīnu un citu palīgvielu krātuve. Ir vairākkārt pierādīts, ka smiltsērkšķi spēlē lielu lomu veselības stiprināšanā. Smiltsērkšķu produkti tiek pielietoti profilaktiskajos pasākumos, lai nesaslimt. Smiltsērkšķu produkti atrodas medicīnisko līdzekļu, bez tam ir vairākas smiltsērkšķu izmantošanas receptes, lai padarīt redzi labāku, vai samazināt vecuma pazīmes. Smiltsērkšķi un tā pielietošana ir plaši pazīstama pasaulē un medicīnā.

Eļļas labās īpašības -https://amberfarm.lv/produkcija/smiltserksku-ella/

Smiltsērkšķu augļu pielietojums

Smiltsērkšķu ogas lieto arī citu produktu izgatavošanai, tādu kā smiltsērkšķu eļļa vai sula. Lai dabūt 1 L smiltsērkšķu eļļas, vajadzīgi ap diviem simtiem smiltsērkšķu ogu, šis process izskaidro cenu šim produktam. Smiltsērkšķu ogas arī tiek pielietotas diezgan plašā veidā, lai saglabāt smiltsērkšķi ziemai, tā ogas ir iespējams saldēt ledusskapī un smiltsērkšķu ogas nezaudēs visas dziednieciskās īpašības. Ogas izmanto, lai novērst infarkta rašanos, uzlabot sirds darbību, lai samazināt holesterīnu, ka arī imunitātei. Klepus gadījumā, ārsti iesaka lietot uzturā smiltsērkšķu ogas ar medu.

Smiltsērkšķu lietošana

Smiltsērkšķu ogas var lietot dažādi, tas nemaina šī auga labo ietekmi uz cilvēka organismu. Svaiga smiltsērkšķu sula var tikt pielietota kā salātu un konditorejas izstrādājumu papildus sastāvdaļa. Lai izmantot smiltsērkšķu ogas veselības uzlabošanā, to vienkāršāk ir lietot kā karstu dzērienu piedevu. Kā piemēram, ja klepus ilgi nepāriet, ieteicams lietot tēju ar smiltsērkšķi, ingveru un medu. Smiltsērkšķu ogas pieder pie tiem retajiem augiem, kas pie saldēšanas saglabā ārstniecisko nozīmi. Tāpēc, smiltsērkšķu ogas uz ziemu ieliek saldēšanas kamerā un ogas saglabāsies nemainīgas, kā nesen savāktas. Taču kā visiem ārstnieciskiem augiem arī smiltsērkšķu ogām ir ierobežojumi. Smiltsērkšķi un to produkti nav ieteicami cilvēkiem ar kuņģa slimībām, žultspūšļa vai aizkuņģa dziedzera iekaisumu, hepatītu un akūtu aknu mazspēju, ja ir akmeņi nierēs, ka arī jāskatās vai nav alerģija pret karotīnu vai kādu citu vielu.

Smiltsērkšķu ražotājs

Smiltsērkšķi ir ļoti iemīļoti visā pasaulē. Šis auga dzimtene skaitās Mongolijā, Tibetā, Himalajos un Altaja apvidū. Bet pie mums tie atnāca tikai divdesmitā.gadsimta 70. gados. Palielinoties pareizā uztura piekritējiem, pēdējo gadu laikā smiltsērkšķu ogas tiek audzēti īpaši lielos daudzumos. Pieprasījums sekmēja to, ka arvien vairāki zemnieki sāk audzēt smiltsērkšķu ogas un sāk gatavot no tā produktus, piemēram, smiltsērkšķu sulu un noteikt produktam savu cenu, kas apmierinās patērētāju. Pie mums audzētājiem jābūt pārbaudītiem un uzraudzītiem, par to liecina esošās apliecības un dalība Latvijas augļkopju asociācijā.

Jānis Balodis - Politiskais blogs
Visas tiesības saglabātas 2018
Izveidots ar Webnode
Izveido savu bezmaksas mājas lapu! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Uzsākt darbu